CENNIK
Sesje masażu należy umawiać telefonicznie pod nr tel 606 974 120
LOMI LOMI NUI

Lomi Lomi Nui jest to tradycyjna metoda pracy z ciałem wywodząca się z Hawajów, powszechnie uznana za głęboko relaksującą i uzdrawiającą formę masażu. Masaż ten obejmuje całe ciało (poza sferami intymnymi), a wykonuje się go dłońmi i przedramionami. Hawajczycy wiedzą, że wszelkie choroby i dolegliwości wynikają z napięć na skutek stresu i traumatycznych przeżyć. Najskuteczniej uwalnia się je poprzez pełen szacunku dotyk. Ten niezwykły masaż przypominający subtelny taniec głęboko oczyszcza, harmonizuje ciało i przyczynia się do lepszego przepływu energii. Dzięki usunięciu blokad i zadbaniu nie tylko o potrzeby ciała, ale również ducha, masaż ten pobudza zdolności organizmu do samoregeneracji i wewnętrznej harmonii. Dodatkowo sesję masaży wzbogacam użyciem olejków aromaterapeutycznych marki doTerra 100% NATURALNE, certyfikowane olejki eteryczne z wyciągów roślin.

Filozofia Lomi… czytaj więcej

MASAŻ TKANEK GŁĘBOKICH – MASAŻ POWIĘZIOWY MER (Myofascial Energetic Relase)- Z ELEMENTAMI TERAPII MANUALNEJ i WISCERALNEJ

 

 

MER – masaż powięziowy – to jedna z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami głębokimi oraz powięzią w zrozumieniu holistycznej praktyki pracy z ciałem, umysłem i uczuciami jako organiczną całością. Każdy ból i każde napięcie jest zapisaną w ciele historią zawierającą bagaż emocji i uczuć. Techniki MER to przede wszystkim wrażliwy, świadomy dotyk dającego, w połączeniu ze świadomym oddechem przyjmującego, oraz z jego pełnym kontaktem z ciałem, myślami i wszystkim co pragnie się wyrazić. Celem jest rozluźnienie i uwolnienie. Uzdrawiająca moc dotyku to sztuka uwalniania wzorców blokad oraz ich powiązania z wzorcami emocjonalnych blokad w ciele. W tym uwolnieniu mieści się wszystko, co może być uwolnione: ból ciała, ból emocjonalny, napięcia i ograniczenia zarówno w znaczeniu fizycznym jak i metaforycznym. Sesję masaży wzbogacam użyciem olejków aromaterapeutycznych marki doTerra 100% NATURALNE, certyfikowane olejki eteryczne z wyciągów roślin.

Powięź, co to takiego? czytaj więcej

MER (Myofascial Energetic Relase) czytaj więcej

Masaż wisceralny, na czym polega? czytaj więcej

Masaż wykonuje Monika Gołębieska

MASAŻ KLASYCZNY

Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu fizjoterapii, a także odnowy biologicznej. W krótkim czasie przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne np. w terapii zaburzeń napięć mięśniowych oraz zespołów bólowych związanych z narządem ruchu.

Masaż w tym przypadku może pomóc dwojako – bezpośrednio wpływając na mięśnie, stawy, ścięgna czy kości, albo pośrednio oddziałując na układ krążenia, co poprawia trofikę tkanek. Działanie bezpośrednie pozwala dotlenić komórki, rozszerzyć naczynia krwionośne, przyspieszyć przepływ krwi przez mięśnie, poprawić przemianę materii. To wszystko pobudza układ nerwowy i wpływa na pracę narządów wewnętrznych oraz poszczególnych układów i pomaga w eliminowaniu schorzeń. Poza aspektami zdrowotnymi, należy wspomnieć o dobroczynnym działaniu masażu na samopoczucie. Stany emocjonalne, stres, zmęczenie, rozdrażnienie niestety oddziałują bardzo mocno na stan naszego fizycznego samopoczucia. Masaż klasyczny jest jednym ze sposób, aby zregenerować swoją psychikę i nabrać energii. Może być wykonywany całościowo lub na poszczególne części ciała.

Masaż wykonuje Monika Gołębieska

MASAŻ RELAKSACYJNY Z AROMATERAPIĄ

Masaż relaksacyjny z aromaterapią to zabieg wykonywany z użyciem olejków aromaterapeutycznych. Zabieg łączy leczniczą moc dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, odpowiednio dobranymi dla konkretnej osoby lub dolegliwości.  Celem masażu aromaterapeutycznego jest wprowadzenie do organizmu przez skórę leczniczych substancji zawartych w olejkach oraz poprawa krążenia krwi. Połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała, jak i umysłu.

Podczas zabiegu masażu wykorzystuje się odpowiednie kompozycje olejków aromaeterycznych marki doTerra – 100% NATURALNE, certyfikowane olejki eteryczne z wyciągów roślin. Każdy z nich odznacza się innymi własnościami.

Masaż wykonuje Monika Gołębieska

AROMATOUCH

AromaTouch to wyjątkowy rodzaj masażu, który łączy w sobie walory terapeutyczne esencji roślinnych z doznaniami aromatycznymi. Większość ludzi narażonych jest w życiu codziennym na czynniki, które mają negatywny wpływ na ich ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie. Stres, toksyny czy reakcje zapalne prowadzą do zachwiania homeostazy, odpowiadającej za prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zgodnie z medycyną wschodnią choroby są wynikiem zaburzeń przepływu energii w organizmie, wystarczy więc udrożnić kanały, którymi płynie energia, by przywrócić zdrowie.
Polega na aplikacji 8 olejków aromaterapełtycznych na plecach wzdłuż meridianów energetycznych i punktów spustowych styku pleców i stóp, aby zrównoważyć układy nerwowe współczulne i współczulne.
Każdy z używanych olejków ze względu na swoje indywidualne korzyści terapeutyczne i aromatyczne został tak dobrany, aby wspólnie oddziaływać na organizm. Dzięki czemu pozbywamy się głęboko osadzonych toksyn powodujących stany zapalne w organizmie.

Podczas zabiegu masowane są plecy i stopy. Jedyne zalecanie do 12 godzin po zabiegu nie należy opalać się lub wystawiać na duże nasłonecznienie ponieważ niektóre ze stosowanych olejków mogą u wrażliwych osób wywołać reakcję fotoalergiczną.

MASAŻ DLA KOBIET W CIĄŻY

Masaż dla kobiet w ciąży jest delikatną formą masażu opierającą się głównie na technikach głaskania i rozcierania, by poprawić krążenie i ujędrnić skórę. Technika masażu działa bezpośrednio na odpływowe kanały limfatyczne, przynosząc wspaniały stan odprężenia, pozwalając matce i dziecku spotkać się ze sobą. Celem masażu jest przyniesienie ulgi, zmniejszenie obrzęków, napięć oraz dolegliwości bólowych w okolicach barku, karku, szyi, grzbietu oraz kończyn górnych i dolnych. Specjalne ułożenie, bezpieczne dla ciężarnej (na boku, na siedząco, półleżąco) umożliwia wykonanie masażu nawet w zaawansowanej ciąży. Masaż jest pomocny również w dojściu do dobrej formy po porodzie, naturalnie modeluje ciało, daje uczucie harmonii i akceptacji swojego ciała.

Zabiegom masażu w ciąży nie powinny poddawać się kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, a także miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu.

Masaż wykonuje Monika Gołębieska

MASAŻE AJURWEDYJSKIE ABHYANGA, SHIROABHAYANGA, UDVARTANA, RATAABHAYANGA, UPANHASVEDA

Masaże Ajurwedyjskie wykonuje Monika Gołębieska

ABHYANGA

Masaż Abhyanga (w dosłownym tłumaczeniu „namaszczenie”),jest to w zależności od typu osoby masowanej delikatny lub głęboki masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, ziołowymi olejami. Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny opierają się na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju należy użyć w trakcie masażu. Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Masaż Abhyanga pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów „marma” oraz kanałów energetycznych „nadis”, odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów. Badania naukowe dowodzą, że masaże olejami ajurwedyjskimi intensywnie przyspieszają produkcję hormonów w skórze. Właściwości odmładzające i regenerujące tego typu masaży znane są i wykorzystywane w Ajurwedzie od tysięcy lat. Łagodne masaże olejowe głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.

W Ajurwedzie stosuje się przeważnie oleje ziołowe o różnym działaniu. Najlepszymi jakościowo olejami ajurwedyjskimi są oleje ziołowe na bazie oleju z czarnego sezamu (sesamum indicum nigrum). Długotrwały proces gotowania z różnymi ziołami i kilkukrotna filtracja, sprawiają, że oleje te uzyskują delikatną strukturę. Dzięki temu oleje przenikają przez pory skórne i wnikają głęboko w tkankę łączną. Łatwość wnikania ma ogromne znaczenie terapeutyczne, jeżeli chodzi o odżywienie tkanki lub oczyszczenie organizmu ze złogów. Stosowanie zwykłego, spożywczego oleju słonecznikowego lub oliwy z oliwek nie ma nic wspólnego z Ajurwedą. Skuteczność masażu Abhyanga zależy przede wszystkim od jakości i właściwości użytego oleju.

Oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz chronią przed intensywnym promieniowaniem słonecznym.

SHIROABHAYANGA

Shiroabhyanga „shiro” – głowa, „abhyanga”- namaszczenie. Jest niezwykle przyjemna forma masażu głowy obejmująca w swym opracowaniu również barki, częściowo plecy oraz twarz. Masaż ten wykonywany jest w pozycji leżącej. Do zabiegu używa się ciepłego, ziołowego oleju ajurwedyjskiego. Głowa jest jedną z najważniejszych części ciała, to w niej osadzone są organy powiązane ze zmysłami jak oczy, uszy, nos i język. Masaż głowy regeneruje je wszystkie, usprawnia ich prawidłowe i efektywne funkcjonowanie. Wprowadza w stan głębokiego relaksu, który pozwala na rozluźnienie nawet największych napięć w ciele. Dodatkowo koi nerwy, redukuje zmęczenie, zwalcza dolegliwości bólowe, szczególnie migrenowe, depresje i nerwice. Wpływa korzystnie na harmonizację układu nerwowego i mięśniowego. Wprawia osobę masowaną w stan odprężenia, głębokiego relaksu pomaga zregenerować siły i odpocząć.

UDVARTANA

Masaż udvartana zaleca się przede wszystkim przy nagromadzeniu „ama” u ludzi otyłych, tęgich i z dużą ilością złogów. Intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz usprawnia działanie układu krążenia. Dodatkowo także zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy. Równocześnie, działając jak peeling, wygładza nierówności skóry.

Efektem masażu Udvartana jest usuwanie obumarłych komórek naskórka aby skóra mogła lepiej oddychać i eliminować zbędne toksyny również przez swoją powierzchnię, oraz ułatwia to wnikanie oleju i doskonałe nawilżenie.

Efekty po masażu Udvartana:

  • Doskonale oczyszcza i odżywia skórę, staje się ona miękka i elastyczna w dotyku
  • Działa tonizująco na mięśnie, zmniejsz ich napięcie i stymuluje układ nerwowy
  • Ponieważ poprawia metabolizm w mięśniach oraz tkance tłuszczowej czyni cuda w terapii odchudzającej
  • Poprawia krążenie, przyspiesz procesy metaboliczne
  • Usuwa nadmiar wody z organizmu
  • Działa regeneracyjnie i relaksacyjnie
  • Modeluje sylwetkę
  • Jest pomocny w walce z nadmierną potliwością
  • Zwalcza apatię i ogólne zmęczenie
RATAABHAYANGA

Masaż Ratnaabhyanga – „Ratna” w sanskrycie znaczy klejnot, kamień szlachetny, z kolei „Abhyanga” oznacza masaż,namaszczenie. Ratnaabhyanga to masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi i półszlachetnymi, kryształami górskimi i ciepłym, w stu procentach naturalnym, certyfikowanym olejem ajurwedyjskim. Polega przede wszystkim na masowaniu, przekazywaniu ciepła w najgłębsze partie mięśniowe nawet te najbardziej napięte, a nie tylko na układaniu kamieni na ciele.

Podczas masażu używa się kamieni – bazaltowych, półszlachetnych m.in. jaspis, karneole, awenturyn, kryształ górski, ametyst, lapis lazuli, kwarc różowy. Każdy z kamieni ma inne właściwości i określony wpływ na ciało. Kamienie półszlachetne, z racji swoich znakomitych właściwości regenerujących, wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Jest to wyjątkowo ekskluzywny masaż, zarówno ze względu na przyjemne doznania, działanie jak i na sam wygląd kamieni. Dodatkowo ceremonię wzbogacają olejki aromaterapeutycznych 100% NATURALNE, certyfikowane olejki eteryczne z wyciągów roślin.

Masaż gorącymi kamieniami całego ciała ma działanie witalizujące, doskonale likwiduje napięcia i bóle mięśni, stanowi element energizujący dla każdego rodzaju skóry. Masaż ten wywołuje przyjemne odczucia. Wpływa na witalność organizmu, dodaje energii, neutralizuje stres oraz przynosi uspokojenie dla mięśni.

UPANHASVEDA

Upanhasveda jest to intensywny ajurwedyjski masaż pleców, karku i ramion. Wykonywany jest w pozycji siedzącej klienta. Poprzez intensywną, głęboką pracę, wraz z niewielką ilością ziołowego ajurwedyjskiego oleju, terapeuta uzyskuje maksymalne rozgrzanie tkanek i mięśni. Przekłada się to na rozluźnianie nawet najgłębszych warstw mięśniowych. Rytmicznie i harmonijnie wykonywane techniki pozwalają wprowadzić Klienta w stan relaksu i odprężenia. Rozluźnienie okolicy karku pleców czy ramion przekłada się bezpośrednio na podwyższenie jakości wykonywania najprostszych codziennych czynności. Dodatkowo zabieg wspomaga pracę układu krążenia, koi system nerwowy oraz wzmacnia muskulaturę. Zabieg wspomaga oryginalny olej ajurwedyjski wzmacniający system nerwowy i immunologiczny, regenerujący tkankę od wewnątrz i na zewnątrz.