krótko i na temat… Nadia Monika Gołębieska

Dotychczasowe kwalifikacje będące narzędziami w mojej codziennej pracy z uzdrawiającym dotykiem:     Technik Masażysta (SCKU woj. Łódzkie), Masażystka Lomi Lomi Nui (Certyfikat u Maji Gierczyńskiej i Suzan Pa’iniu Floyd),uzdrawianie metodą Reiki I stopień, Bodywork Training in Myofascial Energetic Release (MER) – Mięśniowo Powięziowe Uwalnianie Energetyczne (Integral Body Institute, 5 modułów, 250h, Satyarthi Peloquin), Masaż Wisteralny, Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu (SYSTEMA Marcin Szkolnicki), Kursy Masaży Ajurwedyjskich ABHYANGA, SHIRODHARA, SHIROABHYANGA,
UDVARTANA, RATNAABHYANGA, UPANHASVEDA
(Akademia Masażu Karuna – Rytel).

Kwalifikacje będące narzędziami w mojej codziennej świadomej pracy z ciałem: Nauczyciel Kundalini Jogi wg przekazu Jogi Bhajana (International Teacher Trainig Level 1, 200hrs), Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Hatha Joga (TKKF pod przewodnictwem prof. Janusza Szopy), Nidra & Meditation – Quaternity Yoga School (200 RYT Yoga Alliance Certification), Aerial Yogi- Centrum Jogi i Samorealizacji Biała Sowa, Instruktor Metody Pilates – Pilates Core I i II stopień (BBPilates School), Pregnancy Yoga Teacher (Shakti Yoga School), Joga Powięziowa model integralny (Joga Centrum Wojciech Karczmarzyk)

Małe rozwinięcie w temacie…

Nazywam się Nadia Monika Gołębieska. Z wykształcenia jestem psychologiem, z doświadczenia – instruktorka jogi i masażystka. Swoją praktykę jogi zaczęłam w 2007r od klasycznej hatha jogi metodą BKS Iyengara, to właśnie ona dała mi solidne podstawy świadomej pracy z ciałem. Moja ścieżka praktyki prowadzi poprzez Ashtanga Jogę, Vinyasa Flow Yoga, Aerial Yogę, Yoga Therapy, Vipassana w Indiach, aż do Kundalini Jogi. Rok 2014 był dla mnie przełomowy. Po latach własnej praktyki jogi, ukończyłam kurs nauczycielski Kundalini Jogi z Sadhana Singh’iem, wówczas poczułam własną moc i właściwy kierunek. Rozpoczęłam kolejny etap praktyki, nauczanie. Przez kolejne lata zgłębiałam świadomą, i holistyczną pracę z ciałem. Doświadczenie pracy z ludźmi motywowało mnie do działania i kolejnych poszukiwań. Moją misją stało się wspieranie innych w odnajdowaniu wewnętrznego spokoju i równowagi, zarówno w ciele jak i sferze emocjonalno – duchowej. Fascynacja relacji ciało i umysł, kierunkowały mnie do poznania różnych terapeutycznych form pracy z ludźmi pomagających uwolnić stres i odzyskać radość życia ( TRE, metoda Feldenkraisa, psychoterapia metodą Lowena, szamanizm, tantra). Moim największym, a jednocześnie najbardziej wymagającym nauczycielem jestem sama dla siebie. Praca ze sobą na wielu płaszczyznach, nie tylko w aspekcie ciała, ale również emocji i stanu umysłu, otworzyła mnie na indywidualną prace z ludźmi poprzez bezpośredni dotyk. Rozpoczęłam bardzo niewinnie, poprzez taniec, ekspresje ciała, aż do uzdrawiającego dotyku poprzez hawajski masaż Lomi Lomi Nui. Nauka i praktyka masażu miała być uzupełnieniem tych nieodgadnionych przeze mnie aspektów ciała człowieka. Wkrótce stała się nieocenionym narzędziem w kontakcie/pracą z drugą osobą. Utrzymując się we własnym przekonaniu, że świadomy dotyk, to dotyk pełen miłości, ale też konkretnej wiedzy, podjęłam kolejne działania w tym zakresie. Ukończyłam dwuletnią szkołę masażu oraz szereg szkoleń w zakresie masażu i anatomii. W 2017 r. otworzyłam własne Studio Świadomej Pracy z Ciałem „ATMOSFERA jogi” w Sieradzu. Równolegle współpracuje z Quaternity Yoga School jako instruktorka jogi podczas kursów nauczycielskich. Organizuje również autorskie warsztaty z zakresu jogi i pracy z oddechem, jak również wyjazdy wakacyjne połączone z praktyką jogi. Joga i masaż stały się moją pasją, pracą i życiem, mam poczucie, że to właśnie te kierunki otwierają mnie na odkrywanie siebie i relacji z innymi ludźmi.